Kitaplar hayatımızı etkileyen nadide unsurlar arasında yer almaktadır. Oluşturulan olay örgüsüyle birlikte kişinin fark edemediği durumları karşısında bulması mümkündür. Hatta belki de hiç yaşayamadığı bir hayatı görüp bundan ders çıkarması kendini geliştirmesi de. Bu anlamda kitaplar kendi içerisinde farklı kategorilerde yer alarak oluşturulmaktadır. Yazı da okunması gereken 5 psikolojik roman tanıtılacaktır.

Okuyunca Hayatınızı Etkileyecek Romanlar

Bir kitap okudum ve tüm dünyam değişti. Bu lafı bir kitap okuyucusundan duymanız olasıdır. Kitaplar oluşturulduğu hikayeler neticesinde sizleri bir noktadan alır ve başka yerlere taşır. Bu anlamda bireyde gelişimi oldukça desteklemektedir. Kişiler arasında kişisel gelişimi desteklemek ve psikolojik anlamda bilgilenmek için de özellikle psikolojik kitaplar tercih edilmektedir. Bu noktada başlangıç yapmak isteyen ya da okunması gereken 5 psikolojik roman nedir diye merak eden kişilere bu yazımız fayda sağlayacaktır. Romanlarımızın listesinde bakacak olursak eğer:

 • Fareler ve İnsanlar
  John Steinbeck tarafından kaleme alınmıştır. İki yakın arkadaşın başından geçen iş bulma maceralarını anlatır. Bir yandan arkadaşlar arasındaki iletişimle beraber psikolojik durumlarına yönelik merakınızı da oldukça karşılayacaktır. Sonu ise sizi oldukça etkileyecek.
 • Satranç
  Aslında romandan ziyade hikaye tarzında ip ince kitapları bulunsa da Zweig, az kelime ile birçok şeyi anlatmaktadır. Duygu yoğunluklarının fazla ve psikolojik etmenlerin fazla olduğu bu kitaba mutlaka bakmalısınız.
 • Kabuk
  Son zamanlarda Türk edebiyatında ortaya çıkan Zeynep Kaçar’dan bu roman. Üç farklı kuşaktan meydana gelen kadınlardan bahseder roman. Başta okuması zordur sonradan ise kolaylaşır.
 • Bir Psikiyatristin Gizli Defteri
  Son zamanlarda satış rekoru kıran kitaplardan bir tanesi. Bir psikoloğun kendi hocasını tedavi sürecini konu alıyor.
 • Sol Ayağım
  Sizi yıllar geçse de derinden etkileyecek bir kitap.

Okunması Gereken 5 Psikolojik Roman’ için 3 yanıt

Yorum Ekle

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s